Grand Prix Torunia w biegach przełajowych 2019 – podsumowanie cyklu


Z przyjemnością możemy ogłosić kolejny sukces Klubu Maratońskiego UMK! W ostatni poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. odbyło się w Dworze Artusa uroczyste podsumowanie cyklu GP Torunia. Drużyna pod nazwą Klub Maratoński UMK i Przyjaciele zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej cyklu biegów przełajowych – Grand Prix Torunia.

Tym razem szybsi od nas byli członkowie tworzący drużynę T.S. Opatrunki Toruń oraz Biegowe Wtorki z Decathlonem. Cieszymy się niezmiernie, ponieważ po raz trzeci z rzędu stanęliśmy drużynowo na podium.

Poza klasyfikacją drużynową i w tej edycji Grand Prix Torunia dzielnie walczyliśmy w klasyfikacji indywidualnej. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza nasi najszybsi klubowicze: Łukasz Kalata (7 miejsce) oraz Sławek Foremski (8 miejsce), ale pozostali członkowie drużyny też spisali się bardzo dobrze.

Wszystkim 14 członkom drużyny składamy gratulację i trzymamy kciuki za formę w kolejnej edycji GP Torunia. Nie ukrywamy, że apetyt jest spory i w tym roku również będziemy dawali się z siebie wszystko, aby utrzymać się na podium.

fot. Zdzisław Wiśniewski

About the author

Rozpoczęcie przygody z bieganiem jest wynikiem postanowienia przednoworocznego (początek w grudniu 2011). Sukcesywnie zwiększane obciążenia treningowe - na bieżąco sprowadzane na ziemię przez kolegów biegaczy - zaczęły przynosić efekty. Pierwsze 10 km podczas RUN 10 TORUŃ 29.04.2012 przebiegłem w 57 min, a obecnie mój rekord życiowy to 38:29. Pierwszy maraton był ogromnym wysiłkiem, a upalna aura tylko spotęgowała zmęczenie - wynik 4:55:00, ale dziś, po 8 latach treningu życiówka jest o prawie 2 godziny lepsza i wynosi 2:59:27.