Piętno Wisły II – zwycięstwo!

W ubiegłą sobotę członkowie naszego Klubu (Asia Bartkowska, Sebastian Chojnacki i Piotr Rudera) wzięli udział w drużynowych zawodach biegowo-rowerowych PIĘTNO WISŁY na dystansie około 72 km. Całość rywalizacji odbywała się w pradolinie Wisły, na odcinku między Toruniem a Nieszawą z przeprawą promową na półmetku. Formuła zawodów oparta była o 3 osobowe drużyny złożone z przynajmniej jednej kobiety. Do dyspozycji drużyn były po 2 rowery, a więc jeden zawodnik pokonywał trasę biegiem, przy czym członkowie drużyn samodzielnie decydowali o długości i momencie zmian.

W tegorocznej edycji KM UMK ponownie wywalczył 1 miejsce z czasem 5 h 49 min. i uzyskał przewagę około 7 min. nad drugą drużyną. Warunki atmosferyczne były dobre, chociaż słońce dawało się we znaki, a dosyć wysoka temperatura (19 st. C) wymagała częstego uzupełniania płynów.

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy zawodów zwiedzili wraz z przewodnikiem przeciwpancerny Fort I w Toruniu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i dziękujemy za wspaniałą oprawę organizatorom.

About the author

Rozpoczęcie przygody z bieganiem jest wynikiem postanowienia przednoworocznego (początek w grudniu 2011). Sukcesywnie zwiększane obciążenia treningowe - na bieżąco sprowadzane na ziemię przez kolegów biegaczy - zaczęły przynosić efekty. Pierwsze 10 km podczas RUN 10 TORUŃ 29.04.2012 przebiegłem w 57 min, a obecnie mój rekord życiowy to 38:29. Pierwszy maraton był ogromnym wysiłkiem, a upalna aura tylko spotęgowała zmęczenie - wynik 4:55:00, ale dziś, po 8 latach treningu życiówka jest o prawie 2 godziny lepsza i wynosi 2:59:27.