VII Bieg z książką – zapisy

VII Bieg z książką

Trwają zapisy na VII Bieg z książką NAUKA CHODZENIA Z RÓŻEWICZEM (rok 2021 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Różewicza – jednego z najwybitniejszych poetów XX w.). Nazwa biegu nawiązuje do wydanego w 2007 roku tomiku wierszy poety pt. Nauka chodzenia. Gehen lernen.
Bieg odbędzie się w sobotę 9 października 2021, w setną rocznicę urodzin twórcy, wlasku koło kampusu akademickiego na toruńskich Bielanach. Impreza ma charakter amatorski.

W ramach imprezy odbędzie się bieg główny (z powodu reżimu sanitarnego nie odbędzie się sztafeta). Dystans biegu mierzony jest w krokach (1 krok = 75 cm = 0,75 m). Pokonać trzeba będzie dystans 5600 kroków, czyli 5600 x 0,75 m = ~ 4,2 km.

5600 kroków to odległość między Schroniskiem Samotnia a Świątynią Wang w Karpaczu, koło której – zgodnie z ostatnią wolą poety, miłośnika Karkonoszy – zostały złożone jego prochy.

Wszyscy zawodnicy pobiegną z książką w ręku (minimalny ciężar książki 100 gramów). Biegacze, którzy ukończą bieg z książką autorstwa Tadeusza Różewicza, wezmą udział w specjalnej klasyfikacji. Nagrody przewidziano nie tylko dla najszybszych biegaczy – wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, parametry książki i specjalny przelicznik, który zostanie ujawniony tuż przed startem biegu.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 października 2021. Nie będzie zapisów w dniu imprezy.
Opłaty (gotówką na miejscu):

  • 10 zł dla absolwentów i studentów UMK, członków Klubu Maratońskiego UMK, oraz uczniów ULO,
  • 20 zł dla pozostałych osób,
  • 30 zł w przy zapisach w dniu Biegu.

Organizatorami Biegu są: Program „Absolwent UMK” (tel. 56 6112236, program@absolwent.umk.pl) oraz Klub Maratoński UMK.

Szczegóły:

fot. Andrzej Romański

About the author

Rozpoczęcie przygody z bieganiem jest wynikiem postanowienia przednoworocznego (początek w grudniu 2011). Sukcesywnie zwiększane obciążenia treningowe - na bieżąco sprowadzane na ziemię przez kolegów biegaczy - zaczęły przynosić efekty. Pierwsze 10 km podczas RUN 10 TORUŃ 29.04.2012 przebiegłem w 57 min, a obecnie mój rekord życiowy to 38:29. Pierwszy maraton był ogromnym wysiłkiem, a upalna aura tylko spotęgowała zmęczenie - wynik 4:55:00, ale dziś, po 8 latach treningu życiówka jest o prawie 2 godziny lepsza i wynosi 2:59:27.