Alina i Robert brawo!

Listopadowy długi weekend był jedną z ostatnich okazji do zaliczenia w tym roku biegu maratońskiego. W pobliskiej Bydgoszczy, przy ośrodku sportowym KS Gwiazda nad Kanałem Bydgoskim odbyła się kolejna impreza dla wielbicieli długich dystansów. Tym razem cykliczny Dwumaraton Bydgoski został zorganizowany w wersji czterodniowej. Przez 4 dni z trasą nad Kanałem zmagało się 115 biegaczek i biegaczy, z czego aż 30 osób ukończyło cztery maratony dzień po dniu! Triumfatorzy tej ekstremalnej imprezy to: 1. Mariusz Szostak (12:23:01), 2. Wacław Czuchwicki (13:41:51) i 3. Grzegorz Niwiński (13:49:03). W czwartym, niedzielnym biegu swoją pierwszą potyczkę z dystansem maratonu udanie zaliczyli torunianie Jarosław Nowak (24 miejsce, 4:04:55) i Michał Rutkowicz (28 miejsce, 4:11:26). Gratulujemy i witamy w gronie maratończyków!

Dla Aliny Podbielskiej i Roberta Piwońskiego niedzielny bieg był z kolei tegorocznym debiutem na dystansie 42,195 km, gdyż oboje postanowili kończyć sezon z przynajmniej jednym maratonem na koncie. Alina i Robert przybiegli razem na metę w czasie 4:12:42 (29 i 30 miejsce).

W zawodach wziął także udział Janusz Tybuszewski, który przybiegł jako 26, z czasem 4:07:25. Natomiast Ania Arseniuk ukończyła dwa półmaratony, jeden z nich w sobotę i jeden w niedzielę, odpowiednio w czasie: 1:34:01 i 1:33:12. Brawo i dziękuję za informacje i zdjęcia.